پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰

عید قربان عید بندگی
عید عبودیت و بندگی

عید قربان عید بندگی

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
عید قربان عید لقا الله است.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

عید قربان عید بندگی:

آری امروز عید بندگی و رهایی از اسارت نفس است روزی که حضرت ابراهیم خلیل اسماعیل خویش را به مسلخ عشق برد تا عاشقانه در راه محبوب و معشوق واقعی خویش قربان نماید.
...و عید قربان عید لقا الله است و راه حضرت ابراهیم علیه السلام راهیست که باید از طریق اولیا الهی طی شود. و رسول اکرم صلی الله و علیه و آله و سلم ولی اعظم ماست لذا باید از طریق اولیا الله به لقا الله رسید و لاغیر ...
آری لقا الله چیزی جز گذشتن از خود و خودی ها و منیتها به خاطر رضای حق نیست. و هر یک از ما هر روز و هر لحظه با منیتهای خویش مورد آزموتن الهی قرار می گیریم و چه نیکو و زیباست که یادمان باشد که ابتلاست و محل عبور ماست که نباید و نشاید تا ابد بر سر دو راهی های دل بمانیم و دل دل نمائیم .
... و خداست ظاهر و باطن و اول و آخر، خدایی که نور آسمان و زمین است و به نهان و آشکارمان آگاهست لذا نتیجه آزمون ما را نیک می داند و امتحان ما برای شناساندن ما به ماست که فردای پس از آزمون حجت بر ما تمام شده باشد و چون و چرایی در کار نباشد.
آری آنجا که مولای عشق و عرفان ارباب بی کفنمان در دعای عرفه با سوز دل نجوا می نماید و حج ناتمام حضرت عشق در سرزمین پر بلای نینوا در ایام الله تاسوعا و عاشورا با قربانی نمودن خویشتن خویش و عزیزترین عزیزان حضرت از سرباز 6 ماهه حضرت گرفته تا عون و جعفر و حر ... تمام می گردد.
... و زیباترین نمایش بندگی و اخلاص است آنجا که ارباب بی کفنمان ذبیح الله گردید و جان شیرین خویش و عزیزانشان  رابه مسلخ عشق معشوق واقعی بردند و در راه معبود قربانی نمودند و دامن تکاندند و چون معبود را حاضر و ناظر بر عبور لحظات می دیدیدند همه لحظات برای ایشان شیرین تر از عسل بود.
آری باید ما نیز به ریسمان الهی چنگ زنیم و لبیک گویان به خلیل الله و پیامبر مهربانی و ارباب بی کفنمان هر روزمان عید قربان گردد و دل را به مسلخ عشق معبود بریم و در راه لبخند حق قربانی نماییم و ما رایت الا جمیلا گردیم زیرا ما مملوک حقیم و هر چه هست از خداست و شکست و پیروزی برایمان یکسان خواهد گشت. و اینجاست که می پسندیم هر چه را جانان پسندد.


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۵/۱۰
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه