چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

در خانه بمانیم (۲)
اخلاق عملی

در خانه بمانیم (۲)

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
باید سعی کنیم با بی احتیاطی خویش آمار بیماران را بالا نبریم چرا که همین بی احتیاطی موجبات حق الناس را برایمان فراهم خواهد آورد و حق الناس در دنیا و آخرت عواقب سخت و دامنگیر و وحشتناکی  را در پی خواهد داشت. 

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

در خانه بمانیم (2):

آری باید سعی کنیم با بی احتیاطی خویش آمار بیماران را بالا نبریم چرا که همین بی احتیاطی موجبات حق الناس را برایمان فراهم خواهد آورد و حق الناس در دنیا و آخرت عواقب سخت و دامنگیر و وحشتناکی  را در پی خواهد داشت. 
... و حال این که  این حق الناس حق الناسی اجتماعیست و به مراتب گناه و عقوبتش سنگین تر از حق الناس فردی خواهد بود. و یقینا جبران خسارت از افرادی که با بی احتیاطی خویش به آنان لطمه زده ایم غیر ممکن خواهد بود. لذا حسرت آخرتی بسیار تلخ و سنگینی را برای انسان بدنبال خواهد داشت. پس عقل حکم می کند که تا مدتی در سنگر خانه بمانیم و فقط و فقط به ضرورت از خانه خارج شویم. در غیر این صورت با بی احتیاطی خود به بیت المال مسلمین نیز آسیب جدی وارد کرده ایم. چرا که بی احتیاطی ما باعث ضربه زدن به بیت المال است. 
آری در هر حال این بیماری هم بیاری حق خواهد گذشت. اما اگر در اثر بی احتیاطی خسارت به جامعه یا بیت المال زده باشیم عذاب وجدان آن تا ابد با ما خواهد بود و کابوس زندگیمان خواهد شد.
نکته بعد این است که با اینکه کرونا برای کشورعزیزمان تهدید محسوب می شود اما در عین حال فرصت هایی را هم برای ما ایجاد کرده است. از جمله این فرصت ها  این است که انسان فرصت خلوت با خود را داشته باشد و این خلوت با خود مقدمه ای برای خلوت با خدا و خانواده آسمانیست که این فرصت خلوت آغاز گام نهادن در مسیری سازنده است در واقع  راهی به سمت سلوک الی الله می باشد.

  چرا که در این خلوت انسان خود و غنای روحی خویش را می سنجد. به این باور خواهد رسید که  قدرت و شخصیت او تا چه حد وابسته به خدا و خانواده آسمانی اوست و تا چه حد انقطاع و بریده  از خلق و وصل به آسمان است؟ ثروت روحی او تا چه حد است؟
آری کرونا و قرنطینه خانگی فرصت خوبی برای انس با حق انس با خانواده آسمانیست. و حیف است که ما این فرصت های طلایی زندگیمان را از دست بدهیم و این نقمت و سختی را به نعمت مبدل نکنیم. چرا که بنا به فرموده مولای عشق و عرفان و عدالت آقا علی ابن ابی طالب علیه السلام فرصت ها بسان ابر در حال گذر هستند ...
پس بیایید فرصت ها را دریابیم قبل از آنکه از کف بروند.


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۱/۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه