چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
کد مطلب: ۶۸۹۹

 عید مبعث نور و عدالت و حقیقت ( ۱ )
عید رسالت نبی اکرم(ص)

 عید مبعث نور و عدالت و حقیقت ( ۱ )

::> ولایت آنلاین، گروه ثقلین <::
آیا ما از نعمت وجود رسول الله حضرت محمد مصطفی صلی الله و علیه و اله و سلم سرمست و مسروریم؟ یا این نعمت را درک نمی کنیم و خیلی راحت و عادی از کنار این هدیه زیبای الهی می گذریم؟

بسم الله الرّحمن الرّحیم

عید مبعث نور و عدالت و حقیقت (1):

عید است و روز، روز شادی امت بلادیده، مضطر.
...و عجب مهربان خالقی داریم ما! چرا که حضرت دوست عظیم ترین تجلی خویش رانصیب ما فرموده است.
آری نعمت رسول الله صلی الله و علیه و آله و سلم عظیم ترین و والاترین نعمات الهی است که به فرشیان عنایت گردیده، لذا انسان مؤمن زمانی که نام نامی رسول الله، رسول مهربانی به میان می آید خویشتن، خویش را مدیون و ممنون خالق خویش می داند.
...و ما نیز باید این گونه باشیم زیرا زمانی که شخصی هدیه ای به ما می دهد از او تشکر و قدردانی می کنیم؛ و از این لطف و عنایت ذاتاً لذت می بریم و نسبت به شخص هدیه دهنده محبت پیدا می کنیم.
به راستی آیا ما در برابر نعمت نبوت و رسالت رسول الله صلی الله و علیه و آله و سلم این گونه هستیم؟ آیا ما از نعمت وجود رسول الله حضرت محمد مصطفی صلی الله و علیه و اله و سلم سرمست و مسروریم؟ یا این نعمت را درک نمی کنیم و خیلی راحت و عادی از کنار این هدیه زیبای الهی می گذریم؟
متأسفانه خیلی از ما به این مرتبه از درک نرسیده ایم. چرا که در این میان انسان های محدودی به این درک و باور رسیده اند؛ و این در حالی است که فردای قیامت تمام حجاب ها برای انسان ها کنار زده خواهد شد آن روز و آن زمان متوجه خواهیم شد که پیامبر مهربانی ما چه نعمت عظیمی برای انسان هاست.
ای کاش در همه دنیا حجاب ها برای ما کنار بروند به این باور برسیم و در زمان حیات دنیایی خویش بفهمیم که رسول الله صلی الله و علیه و اله و سلم عظیم ترین نعمت عرش الهی به فرشیان است.
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۱/۴
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه