سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

اخلاق و تربیت

"مبارزه با شیطان "(۴)

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
قرآن می فرماید "کسانی که واقعا مومن به خدا و قیامت هستند همیشه شادی و آرامش با آنها همراه است"

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"مبارزه با شیطان "(4)

ما گاهی خدا را نیز برای بزرگ نمودن طبیعتمان می خواهیم و ما خیلی سهل انگار و ساده از کنار این گزاره ها رد می شویم. قرآن می فرماید "کسانی که واقعا مومن به خدا و قیامت هستند همیشه شادی و آرامش با آنها همراه است "

...و اساسا یک مومن را از میزان شادی و آرامش او می توان شناخت. اگر شاد نیستیم و آرامش نداریم نشانه عدم شناخت خودمان است و دوستش نداریم با او انس نداریم و از خود واقعی خویش فراری هستیم از روبرو شدن با خود ترس و وحشت داریم و بزرگترین گناه همین ترس است .ترس از روبرو شدن با خود حقیقی است.

گاهی ما چهل سال درس می خوانیم فقط و فقط برای فرار از خودمان درس خوانده ایم. حتی ما در زیارت هایمان نتوانسته ایم ارتباط روحی با خانواده آسمانی خویش برقرار نمائیم. زیرا هر زمان که حرم رفته ایم مزدورانه رفته ایم.

به راستی کدامیک از ما بخاطر خانواده آسمانیمان به زیارتشان رفته ایم؟ هر کدام از ما بخاطر مشگلات خودمان زیارت رفته ایم. عشق زمان و تاریخ ندارد. هر وقت دلتنگ شدیم ارتباط برقرار نمائیم. در حالی که ما اینگونه نیستیم زیرا دلتنگی نداریم.

آری اولین گام و قدم این نیست که ما حجم زیادی از عبادت، کار علمی شلوغ کنیم که وقت سر زدن به خودمان را نداشته باشیم.

...و در حدیث قدسی وارد شده است که اگر خودت را برای من فارغ نکنی تو را به مشغله هایی در دنیا واگذار مینمایم که وقت فکر کردن به مرا نداشته باشی "

...و ما گاها اصلا وقت فراغت را برای خدا نداریم خودمان و خدا یکی هستیم اگر خودمان را فراموش کنیم خدا را فراموش کرده ایم. علامت اینکه ما خود حقیقیمان را پیدا کرده ایم و تمام تلاشمان برای خود حقیقیمان ماست این است که روز به روز به انبساط و آرامش و شادی ما افزوده گردد. لذا اولین گام این است که با خودمان به صلح و آرامش برسیم و خودمان را بشناسیم.

ادامه دارد ...


به قلم خانم سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۶:۲ - ۱۴۰۱/۲/۲۳
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه