سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
کد مطلب: ۱۲۱۶۰

مهدی شناسی ۴۴
مهدویت

مهدی شناسی ۴۴

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
مردم هر روز زمان طلوع فجر به دو گروه تقسیم می‌ شوند: گروهی دلدادگان و تابعین خاندان رسالت و ولایتند و از اقرار کنندگان و شهادت دهندگان به نبوت و ولایت علی بن ابیطالب‌اند و گروه دیگر منکرین ولایت که ریسمان پیروی از شیطان را بر گردن نهاده‌ اند.

‌بسم الله الرّحمن الرّحیم

مهدی شناسی 44:

شناخت امام زمان با اسامی و القاب ایشان:

فجر

والفجر... و لیالِِ عشر...

در قسمت قبل به ۶ مورد از شباهت های حضرت امام زمان علیه السلام و حکومتشان به فجر و سپیده دم اشاره کردیم.در این قسمت دلایل دیگر را بررسی می کنیم:

۷- صبح، زمان ارتباط با موجودات ملکوتی است. زیرا منادیان و موذنان الهی در این زمان طلوع فجر و نماز صبح را اعلام کنند. آنها طلوع فجر را در میان زمین و آسمان اعلام می‌ کنند.

ظهور را فجر در این معنا گفته‌اند، زیرا حضرت جبرئیل ملک مقربِ حضرت حق، روزی، فجر واقعیِ ظهور را در میان اهل آسمان و زمین ندا خواهد زد، هرکس امروز نسبت به زمان فجر توجه کامل داشته و ندای منادیان حق را هر روز صبح دریافت کند در فجر واقعی و ظهور یوسف زهرا(س) قبل از دیگران مستمع کلام جبرئیل خواهد بود و از بیعت کنندگان با حضرت بقیه الله.

۸- برای فجر دو طلوع کاذب و صادق در نظر گرفته شده است برای زمان ظهور نیز دو طلوع و ظهور بیان شده است. وجود مقدس صاحب الزمان(عج) در اولین طلوع به هیئت شبانان و چوپانان با چند راس گوسفند لاغر وارد مکه می‌ شود و اولین ظهور خود را آغاز می‌ کند.
 
ظهور دوم در کوفه، مدینه و سایر بلاد صورت می‌ گیرد. شیعه در این وقت از تابش نور ولایت حضرت به طور مستقیم برخوردار خواهد شد. این حکومت جهانی به منزله فجر صادق است و همه از برکات و فیوضات حکومت منجی بشریت بهره‌مند می‌ گردند.

۹- مردم هر روز زمان طلوع فجر به دو گروه تقسیم می‌ شوند: گروهی دلدادگان و تابعین خاندان رسالت و ولایتند و از اقرار کنندگان و شهادت دهندگان به نبوت و ولایت علی بن ابیطالب‌اند و گروه دیگر منکرین ولایت که ریسمان پیروی از شیطان را بر گردن نهاده‌ اند.

حضرت جبرئیل در طلوع فجر واقعی زمان ظهور را اعلام می‌ کند تا همه منتظرین در سایه درخشش ولایی حضرت قرار بگیرند.

۱۰- قبل از طلوع فجر تعدادی از ستارگان، درخشندگی خاصی دارند، اما با طلوع فجر شدت درخشندگی آنها کاهش می‌ یابد و محو می‌شود اگر ظهور را در این معنا فجر دانسته‌اند از آن روست که زمان غیبت، علماء شیعه هدایت افراد را بر عهده دارند و آنها چون ستارگانی درحال درخشش هستند اما بعد از فجر ظهور، درخشندگی آنان در مقابل تشعشع وجودی حضرت محو می‌ شود و نور وجودیشان در مقابل نورانیت قائم آل محمد(عج) ظهوری ندارد...


#مهدی_شناسی/ اکبری


تاریخ ارسال مطلب: ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۲/۳
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه