جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲
کد مطلب: ۱۱۸۵۹

راهنماشناسی

"مادری از عرش "(۲)

::> ولایت آنلاین، گروه ثقلین < ::
باید متناسب با بهشت تربیت گردیم و شعوری که قادر است ما را مطابق بهشت تربیت نماید همانا مادر آسمانی ما حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و خانواده آسمانی ما هستند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"مادری از عرش "(2)

آری ما در حال حاضر در رحم دنیا هستیم و گاها اشتباه می کنیم زیرا تصورمان این است که چون موجودی مختار هستیم اختیار داریم هر کاری که باب میل و دلمان بود انجام بدهیم. در صورتی که هرگز این گونه نیست زیرا با اینکه شعور دست ماست اما دنیا حساب و کتاب خاص خود را دارد.

...و این اختیار ما و آزمونهای ریز و درشتی که در دنیا با آنها مواجه می‌شویم برایمان بسیار بسیار خطرناک هستند. زیرا ما باید با سیستم آخرت خودمان را بسازیم. که با آنجا تناسب و هماهنگی داشته باشیم در غیر این صورت دچار خسران دنیا و آخرت خواهیم شد. زیرا این ناهماهنگی  برایمان درد آور خواهد بود.

...و جهنم چیزی نیست جز  ظهور بهشت ...
لذا اگر با بهشت هماهنگ بودیم در بهشت جاودان خواهیم زیست و اگر هماهنگ نگردیم درد و عذاب به سراغمان خواهد آمد و این درد و عذاب همان جهنم و جهنمی شدنست.

آری باید متناسب با بهشت تربیت گردیم و شعوری که قادر است ما را مطابق بهشت تربیت نماید همانا مادر آسمانی ما حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و خانواده آسمانی ما هستند. لذا انسان زیرک در این رهگذر کسی است که از اختیار خود هرگز سواستفاده نمی کند. و به باب میل خود کاری انجام نمی‌دهد. زیرا چنین انسانی به معنای واقعی کلمه مسلمان است و تسلیم در برابر اوامر و نواهی الهی ...

در روایت داریم که عاقلترین شما کسی است که حرف از اختیار خود به میان نمی آورد و طاعتش بیشتر است .

آری زمانی که ما خلق شده ایم تا به آن هدف مقدس غایی برسیم ظهور این حرکت را عبودیت نامند. به عبارتی انسان برای عبودیت خلق شده نه عبادت " زیرا عبودیت با عبادت فرسنگها فاصله دارد.عبودیت یعنی چشم گفتن و شبیه خدا شدن است.

به امید روزی که همگی ما عبد گردیم نه عابد


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه سلام الله علیها خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۴
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه
پربیننده ترین
پربحث ترین