جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

اخلاقی و تربیتی

"تبدیل افکار منفی به افکار مثبت  "(۱)

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
باید افکار مثبت داشت و در خیال عاشق خدا و خانواده آسمانی شد تا در بیرون از ذهن به خدا و خانواده آسمانی رسید.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"تبدیل افکار منفی به افکار مثبت  "(1)

باید افکار مثبت داشت و در خیال عاشق خدا و خانواده آسمانی شد تا در بیرون از ذهن به خدا و خانواده آسمانی رسید. اصولا خصلت انسان این است که تمایل داد  که ساعاتی را با دوست و محبوب و معشوق خویش سپری نماید.

براستی چه زمان به وصال حق رسید؟ کی به جانان خواهیم رسید؟

آری وقتی انسان به عالم خیال می رود و قلم را روی کاغذ می گذارد وقتی به روی معشوق و محبوب واقعی تمرکز می گیریم. اینجاست که با سرعت برق و باد پیش خواهیم رفت و از آنچه که هستیم خیلی فاصله خواهیم گرفت و هوسها و اندیشه های بد به سراغمان نخواهد آمد. حتی فکر گناه هم به سرمان نمیزند. زیرا بحدی این ضیافت و مهمانی ما را بزرگ و قوی می نماید که رغبت به گناه در ما به وجود نخواهد آمد.

...و باید بدانیم که ارتباط ابتدا از جانب خداست. لذا نباید به گناه و بدی خویش نگریست. بلکه باید به کرامت و بزرگواری خالق نگریست و همواره به لطف حضرت حق امیدوار بود و تحت هیچ شرایطی از درگاه خالق مایوس نشد. زیرا همواره منتظر برگشت ماست نه تنها منتظر برگشتن ماست بلکه آماده تزکیه و اصلاح تک تک ماست. "یا عبادی الذین اسرفوا علی انفسهم لا تقنطوا من رحمه الله "

آری باید عاشق حق شد والا روزی خواهد رسید که جز حسرت و غفلت برایمان باقی نخواهد ماند.

...و باید زمانی که فکر حرام و باطل و منفی به ذهنمان خطور کرد باید به خود تذکر بدهیم و این جملات را در ذهن خویش تکرار نماییم "چرا به جای اندیشیدن به افکار مثبت به افکار منفی بپردازیم "چرا وقتی می توان خیال خوش و نورانی  خانواده آسمانی مان را در خیالمان بپرورانیم به افکار منفی بال و پر بدهیم؟ چرا انسانهای کوچک را به ذهنمان دعوت نماییم و در خیال خویش با آنان بجنگیم؟ و تمام دل خویش را که باید جایگاه چهارده معصوم علیهم السلام باشد پر از کینه و نفرت به انسانهای ضعیف النفس نماییم؟

بیایید به خیالهایمان قیمت و ارزش بدهیم و باید بدانیم که تا به خیالات و افکارمان قیمت ندهیم خیالمان پاک و مطهر و نورانی نخواهد شد.

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه سلام الله علیها خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۸/۱۶
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه