دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

مهارت های زندگی

"راز رضایت از زندگی " (۳)

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
باید در زندگی توکل داشت و مانند کودکی که غم نداشتن هیچ چیز را ندارد زیرا او به دستان قدرتمند پدر و مادر خویش تکیه کرده است.

بسم الله الرحمن الرحیم 

"راز رضایت از زندگی " (3):

آری معجزه اخلاق و رفتار و منش ماست باید در زندگی توکل داشت و مانند کودکی که غم نداشتن هیچ چیز را ندارد زیرا او به دستان قدرتمند پدر و مادر خویش تکیه کرده است.

...و اگر ما اعتماد به خدای قادر مهربان حکیم داشت یم وضعیت امروز مان خیلی بهتر از این بود و حال روحی خوبی داشتیم ولی متاسفانه گاهی ما در ظاهر بخدا توکل می کنیم اما اعتمادمان به سبب ها بیش از سبب ساز است.

توکل یعنی اعتماد بدون نگرانی و استرس و دلهره از نبودنها و نداشتن هاست .و متاسفانه مشکل ما اکثر انسانها این است که هر چه بزرگتر می شویم اعتماد و باورمان بخدا کمتر می شود و همین بی اعتمادی یا کم رنگ شدن اعتماد منشا مشگلات و ترسها و استرسهای بیهوده خواهد بود. 

...و باید بدانیم دنیا دارای یک سری قوانین است از جمله این  قوانین، قانون روزی خداوند است و نیز می توان قانون تقدیر و تدبیر الهی نام برد که اعتقاد و باوزر به این قوانین باعث رضایتمندی ما از زندگی خواهد بود .از طرفی ما اعتقادمان بر این است که در این دنیا هیچ چیز غیر منتظره نیست لذا با هر چیزی شاد و غمگین نخواهیم شد تعادل را در زندگیمان حفظ می کنیم  اما ما گاها گاهی با یک شادیکه به ما  می رسد که باعث خوشحال و شاد می شویم که خدا را نیز فراموش می نمائیم و گاهی هم یک حادثه باعث ناراحتی و اندوه مان می گردد و گرفتار یاس و نا امیدی می شویم  .و همین باعث عدم تعادل ما می گردد و این پسندیده نیست زیرا بر خلاف زهد و پرهیزگاری خواهد بود.

  در این باره حضرت علی علیه السلام می فرمایند: امور دنیا بر دو گونه است یکی چیزی که به من نرسیده است نه در گذشته روزیم شده و نه در آینده امید آن می رود ودیگری چیزی که پیش از وقتش به ما نمی رسد هر چند قدرت آسمانها و زمین را به یاری بطلبیم  "

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۱/۲۱
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه