جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
کد مطلب: ۷۰۳۵

عدل مهدوی (۶)
مهدویت

عدل مهدوی (۶)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
هر گروه در این زمان برداشتهایی از دین دارند که گروه دیگر را تکفیر می کنند این موجب از هم پراکندگی اجتماع  شیعیان می شود روحیه و افکار شیعیان را دچار تزلزل و تضاد می کند در این زمان درست عین خیر است که فرزند ما قیام می کند. 

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

عدل مهدوی (6):

امام حسین علیه السلام می فرماید:
کار به جایی می رسد که برخی از شیعیان از برخی دیگر برائت می جوئید. این امری که منتظرش هستید اتفاق نمی افتد تا جایی که بعضی از شما از بعضی دیگر برائت می جویید برخی از شما بر صورت برخی دیگر آب دهان می اندازید بعضی از شیعیان شهادت بر کفر بعضی دیگر از شیعیان می دهید  بعضی از شما بعضی دیگر را لعن می کنید. 
راوی به حضرت عرض می کند آیا خیری در این زمان هست؟ حضرت فرمودند تمام خیر در این زمان است فرزند ما قائم قیام می کند و همه را دفن می کند.
آری هر گروه در این زمان برداشتهایی از دین دارند که گروه دیگر را تکفیر می کنند این موجب از هم پراکندگی اجتماع  شیعیان می شود روحیه و افکار شیعیان را دچار تزلزل و تضاد می کند در این زمان درست عین خیر است که فرزند ما قیام می کند. 
... و متاسفانه همه این زشتی ها و تخریب و توهین ها و نفرتها و... توسط شیعیان با ابزار دین صورت می گیرد و حضرت تمام این ناهنجاری ها را دفن می فرماید. 
آری با وجود اینکه با این سری روایات نور امید در قلبهایمان روشن می گردد چرا که به اذن خدا واقعا اواخر غیبت و اوان ظهور خواهد بود منتها ما در کدام میدان هستیم چرا که اگر ما به نوع حاکمیت حضرت، به جلوه های خشونت حضرت که عین محبت است معرفت نداشته باشیم و اگر عدل را نفهمیم و نیز تجلی عدل را در حاکمیت حضرت نپذیریم فردای ظهور این معانی برای ما خشونت معنا خواهند شد  و یقینا پذیرای عدالت مولا نخواهیم شد.
آری در زمان ظهور حضرت اموالی غصب می نمایند براستی هنگام غصب اموال  توسط حضرت، تصور ما از اینکار حضرت چه  خواهد بود؟ آیا مصادره اموال را توسط حضرت می پذیریم یا به توجیه و بهانه جویی و چون و چراهای کاذب و بی معنا می پردازیم؟ چند درصد از ما نوع سیاست حضرت را می پذیریم؟ تا چه اندازه با نوع قضاوت ایشان موافق هستیم؟ و نوع جنگ و نوع مقابله حضرت و ... را تا چه اندازه قبول خواهیم داشت؟
مگر غیر از این است که عدل پایه و محور و اساس حاکمیت. دین خدا در زمین است لذا چه عدل انسان با قوای خود و چه عدل انسان در حیات  زمینی با جلوات زمینی، همه و همه این حاکمیت  عدل الهی را شامل خواهند شد. قرآن کریم در این زمینه می فرماید "لقد ارسلنا رسلنا بالبینات و انزلنامعهم کتاب و المیزان یقوم الناس بالقسط "
... و خلاصه اینکه هدف از ارسال رسل و انزال کتب آسمانی همه و همه اجرای عدل الهی بوده و هست و خواهد بود. 
ادامه دارد ...


به قام مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۲/۷
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه